Pohodlná postel
Domníváte se, že sedací pytel je jen docela obyčejná „hruška“ nebo polštářek, který si položíte pod sebe a sotva se na něm udržíte vsedě? To možná platilo v začátcích, kdy se jejich první tvůrci rozmýšleli nad efektivními tvary a výplněmi, aby to vůbec mělo nějaký význam. Dnes pořídíte sedací pytle různých rozměrů a mezi nimi i skutečně obrovské, např. obdélník o délce 190 cm a šířce 140 cm. Tyto výrobky mají po obou stranách fixační popruhy na karabiny, a jestliže je odepnete, a vak rozprostřete po zemi, máte perfektní lůžko pro návštěvu nebo třeba pro vaše ratolesti. Samozřejmě, že si ležení můžete vyzkoušet i vy, kdo vám v tom brání?
Pytel na zahradě
Sedací vaky nemusí být nutně jen pod střechou v obýváku, klidně je vytáhněte ven na trávník nebo k bazénu. Pokud má vak nylonový potah s vnitřní pogumovanou vrstvičkou, nevadí mu ani déšť, ani čištění hadicí. Pohodlí si tedy můžete užít i venku na slunci, jen pamatujte na to, že čím tmavší barva potahu, tím víc to bude přitahovat sluneční záření a může vás to pak nepříjemně pálit.
Sedací vak a notebook
Sedací pytle jsou ideální i pro práci na notebooku, ten si pohodlně položíte na klín na vhodnou podložku, anebo si vak přisunete ke konferenčnímu stolku a notebook položíte tam. Jistou možností je i sezení rozkročmo na vaku s položeným notebookem před sebou – tehdy musí být vak položený na zemi ne na plocho, ale na svislo.
Nohy nahoře
Chcete-li si pořádně odpočinout, můžete opřít nohy o nějakou podložku, co je výš, než posezení, např. na konferenční stolek či taburet, a vak si natvarovat tak, abyste spíše leželi, než seděli. Odkrvení nohou lépe prokrví mozek a vnitřní orgány a ty se budou rychleji regenerovat. Tato poloha je vhodná i jako meditační, anebo relaxační, pokud vám někdo provádí reflexní masáž chodidel.