POŘÁDNÁ HYGIENA NEBO RYCHLÉ OPLÁCHNUTÍ?
Mít zvíře v posteli je z pohledu mnoha lidí dosti nehygienické. Nejde jen o to, že domácí mazlíčky venčíme venku, a oni nám pak nánosy špíny zanesou až do ložnice. A ať se chytí za nos ten, kdo bude namítat, že svému pejskovi pravidelně očistí tlapky. Možná rychlé otření do vlhkého hadříku či bleskurychlé opláchnutí pod proudem vody. My lidé sami dodržujeme večerní hygienu, při které vlezeme pod sprchu. Ale bez mýdla a žínky se to neobejde. A to nechodíme bosy, jako naši mazlíčci. Takže logicky zvířecí tlapky nebývají zase až tak čisťounké, jak by mnozí z vás rádi namítali a svého chlupáče tak obhajovali.
STOP BACILŮM!
Zvířata jsou bohužel také přenašeči řady nepříjemných chorob, například lymské boreliózy či encefalitidy. A pokud má někdo z nás oslabenou imunitu, ať už po těžké nemoci, nebo v období stresu, snadno pak onemocní, pokud na něj zvířecí kamarád nechtěně přenese nějaký ten bacil.
PRYČ SE SAMOTOU.
Domácí mazlíček – ať už je to pes nebo kočka – nám může dělat společnost v době našeho osamění. V takovém případě si toho věrného kamaráda, který nás nikdy neopustí, rádi nastěhujeme do své ložnice. V období osamocení vyzdvihujeme chlupatého mazlíčka až na bod nejvyšší a dopřáváme mu veškerá domácí privilegia.
· 68% zvířecích mazlíčků smí spát se svým páníčkem v jedné posteli.
· 57% zvířecích mazlíčků může v posteli trávit každou noc.
VĚK A POHLAVÍ PÁNÍČKŮ
· Ženy ve věku 18 až 34 let sdílí postel se svými chlupáčci.
· Muži nad 45 let zvíře v posteli nechtějí.
ZVÍŘECÍ POVAHA
Povaha našich čtyřnohých kamarádů je dosti podobná té naší. Pejsci umí udělat smutný kukuč, díky kterému se mi páníčkové posadíme na zadek. To už pak k pozvání do postele chybí jen krůček. „Tak tedy pojď, ale jen pro dnešek“. Jenomže tento příslib zůstane v naší mysli opomněn a v té zvířecí ani nezaregistrován. Pozvání do postele tak nezůstává jen tím jediným…